Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myśliborzu zasady poprawnej segregacji odpadów mają już w “małych palcach”. Teraz pozostaje tylko nabytą wiedzę ekologiczną codziennie stosować w praktyce.

Fundacja Sireco oraz spółka EKO-MYŚL gościły 23 maja br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Myśliborzu. Dzieci z klas IV wzięły udział w ekolekcji i warsztatach kreatywnych.

W ramach spotkania uczestnicy poznali zasady poprawnej segregacji odpadów, obejrzeli film prezentujący przetwarzanie odpadów w Instalacji Komunalnej i poznali drogę jaką po opuszczeniu ich domów pokonują odpady, by stać się surowcem. Na podsumowanie uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy ekologicznej.

W drugiej części spotkania, w ramach warsztatów twórczych ”Muzyka ze śmietnika”, dzieci stworzyły najróżniejsze instrumenty muzyczne z wykorzystaniem odpadów. Następnie każda klasa, grając na instrumentach i śpiewając, wykonała występ artystyczny. To była świetna zabawa!

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za zaproszenie nas do współpracy oraz Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie za zaproszenie do projektu.